Yılan İlaçlama

Yılan Dünya’nın her bölgesinde bulunan yaklaşık 3000 türü olan omurgalı sürüngenlerdendir. Pullu vücutları ile boyutları yaşadıkları bölgeye göre değişiklik gösterir. Beslenmek için avlarını zehirleri ile öldürenler olduğu gibi bazıları ise zehirlerini kullanmak yerine avına dolanıp boğmayı tercih etmektedir.

Yılanlar avlarını yakaladıktan sonra parçalamazlar. Dişlerini avlarını tutmak için kullanırlar parçalamadan direk yutarlar.  Gözleri çok iyi görmeyenler yılanlar algıları sayesinde yönlerini algılar, burunları olmadığı için koku alma duyu organları dilleridir.

Kulakları olmadığı söylense de bu doğru değildir. Yılanların duyma organları çenelerinin altındadır ve toprağa çeneleri dayadıklarında uzaktan gelen bir avını ya da bir tehlikeyi titreşimler sayesinde algılayabilirler.

Yumurtlama yöntemi ile çoğalan yılanlar yavruları yumurtadan çıkar çıkmaz gelişimini tamamlamış olur. Geceleri avlanmaya çıkarlar gündüzleri yuvalarında beklerler, yaz aylarında sık karşılaştığımız yılanlar soğuk havaların başlaması ile kış uykusuna yatarlar.

Yılan hem duruş bakımından oldukça soğuk bir canlıdır ayrıca insan sağlığını da tehlikeye atan bu canlı ile savaşmanın tek yolu ruhsatlı bir ilaçlama firması ile görüşme sağlamaktır.

İlaçlama firması olarak Türkiye genelinde sunduğumuz böcek ilaçlama servisleri ile siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak için uzman ekibimiz ile yılan ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Leave a Reply