Pire İlaçlama

Ülkemizde çok fazla sayıda haşere ve kemirgen grupları bulunmaktadır. Bu zararlı haşerelerden korunmak amacı ile pire ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekmektedir. Özellikle insanlara çok sayıda salgın hastalığın bulaşmasına neden pirelerden kurtulmak yıllardır insanların başlıca savaştığı konuların başında yer almaktadır. Pire haşeresi kan emerek beslenir ve beslenmesini sağlarken yapılarında barındırmış oldukları virüsler ile oldukça mikrobu kan emmiş olduğu insana bulaştırmaktadır.

Pire ısırığı; gözle görülür biçimde vücutta kızarıklık, kaşıntı ve kabarıklığa neden olmaktadır. Tek bir yerden ısırmaz tamamen beslenmesini tamamlayana kadar vücudun belirli bölgelerinde tahrişe ve kaşıntıya neden olurlar. Genellikle gece aktif olan canlılardır. Gündüzleri yuvalarında saklanır biz uykuya geçtiğimiz saatlerde de harekete geçerler. Isırma işlemini yapmadan önce bölgeye bir sıvı salgılayarak o bölgeyi tamamen uyuşturur böylelikle biz hissetmeden işlemlerini tamamlarlar.

Sıcak iklim canlıları olan pire ile mücadele etmek çok zordur. Özellikle ilkbahar aylarından kış aylarına kadar çok sayıda kişinin yaşam alanlarını tehdit ederler.  Genellikle hayvanlardan insanlara geçiş sağlayan bu haşere zıplayarak ilerler. Güçlü bacak yapısına sahip olup kendi boyunun onlarca kat yüksekliğine rahatlıkla sıçrayabilmektedir. Evde pire her bölgede görülür. Kendini iyi saklama özelliğine sahip olduğu için bireysel yapılan müdahaleler genellikle sonuçsuz kalmaktadır. Bu yüzden ilaçlama yaptırmak pirelerden kurtulmak için en kesin çözümdür.

Yumurtlama yöntemi ile çoğalan pire; beslenmesini tamamladıktan sonra üremeye başlar ve bir defada yüzlerce yavru larva oluşturabilmektedir. Boyutları 2 mm ile 10 mm arasında değişen pire çeşitleri mevcuttur. Bu zararlı canlılar yaşadıkları bölgeye ve iklim şartlarına göre geliştiklerinde çok farklı boyutlarda karşımıza çıkabilirler. Eğer yaşam alanlarında bu zararlı haşere ile karşılaşılması durumunda sektördeki ilaçlama şirketleri ile görüşerek yardım talep edilmesi gerekmektedir.

Çok hızlı çoğalan bu haşerelerin oluşturmuş olduğu yumurtalar kısa sürede erişkin düzeye ulaşabilmektedir. Ortalama ömürleri bir yıl kadardır ancak sürekli çoğaldıklarından kurtulmak için pire ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmazsa mümkün olmayacaktır. Yeryüzünde yapılan araştırmalar sonucunda 1900 adet pire türü bulunmaktadır. Bu türlerin çoğuna ülkemizde rastlamak mümkündür.  En çok bilinen pire türleri; insan piresi, kuş piresi, kedi piresi, köpek piresi, tavuk piresi, toz piresi ve kum piresidir. Yaşadıkları bölgeye ve genelde görüldükleri canlıya göre adlandırılmaktadırlar.

Bu zararlı haşerelerin özellikle barındıkları bir yer bulunmamaktadır. Beslenmesi için insana ve hayvanlara ihtiyaçları olduğu için özellikle nüfusun yoğun olduğu bölgelerde ya da hayvan yetiştiriciliği veya çiftliğinin olduğu bölgelerde görülmesi daha muhtemeldir. Genellikle sarı, açık kahve, koyu kahve, kızıl ve kırmızı renk tonlarında pire çeşitleri ile karşılaşmak mümkündür.

Pire ilaçlama servisleri

Pire ile mücadele için dışarıdan alınan ilaçlar çok fazla bir sonuç elde etmenizi sağlamaz. Kullanılan ilaçların çoğu bu haşere için öldürücü ve yok edici derecede etkili değildir. Bağışık sistemleri çok kuvvetlidir ve bir alanda ilaçlama işlemi yapılacaksa uygulama şeklide bu zararlıdan kurtulmak için büyük önem taşımaktadır. Uygulama alanı ve şekli hakkında mutlaka profesyonel bir destek alınması gerekmektedir.

Bulaşıcı olan hastalıkların çoğunda etkili olan bu zararlı haşereler; humma, dizanteri, tifüs, veba ve çok sayıda alerjik hastalıkların başlıca nedenleridir. Bulaştırmış oldukları mikroplar bile pireden kurtulmak konusunda ne kadar dikkatli olmamız gerektiğinin göstermektedir.  Vücutta yanma, kaşıntı, kızarıklık ve kabarıklık oluşmasına neden olan pire ısırığı aslında o bölgede mikrobik bir durum oluştuğunun göstergesidir. Çok hızlı üreyerek yaşam alanlarınızı bu haşereye teslim etmeden önce vakit kaybetmeden pire ilaçlama servisleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Yıllardı gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte bu zararlı haşerelerden kurtulmak için haşere ilaçlama firmaları da sürekli kendilerini geliştirmekte ve kesin çözüme ulaşmanızı sağlamaktadır. Ancak çok sayıda haşere şikâyetinin oluşması ile doğru orantılı olarak sektördeki firmalarda da ciddi artış görülmektedir. Bu firmalar arasında seçim yaparken kaliteli ve güvenilir bir şirket ile çalışmaya özen gösteriniz. Korsan ya da merdiven altı olarak adlandırmış olduğumuz hizmet veren şirketlerden uzak durunuz.

Sağlık Bakanlığı onaylı ve pire ilaçlama ruhsatı almış olan şirketler her zaman size daha yarar sağlayacaktır. Çünkü kullanmış olduğu ilaçlar gerekli denetimlerden geçirilmiş olup sağlığa zararı olup olmadığı araştırılarak nasıl uygulanması gerektiği hakkında tüm deneyime ve bilgiye sahiplerdir.  Ancak aksini yapan firmaların kullanmış olduğu ilaçların çoğu yasal olmayıp insan sağlığını zararlı haşerelerin yaymış olduğu mikroplardan kurtarmak yerine daha da zor durumlar oluşmasına neden olabilmektedir.

Pire ile mücadele

ilaçlama uygulamasında genellikle sıvı ilaç ile yapılan işlemler kullanılmaktadır. Çünkü pire zararlısı bulunduğu ortamda her bölgeye saklanabilir ve detaylı işlem yapmak büyük önem taşımaktadır. Buharlama yöntemi ile alanın her bölgesine nüfus edebilecek şekilde yapılan uygulama ile yatak, kanepe, dolap, kıyafetler, mutfak bölümü hatta banyo bile dikkatli bir şekilde koruma altına alınmalıdır. Pire ilaçlama işleminde kullanılan sıvı ilaç kokulu olmaktadır. Bu nedenle ilaçlama işlemi esnasında evcil hayvanlarda dâhil alanda hiçbir canlı bulunmamalıdır. Uygulamaya işlemi bittikten sonra en az iki saat kadar bölgeyi kapatmalı sonrasında ise yarım saat iyice havalandırılıp kullanılmalıdır. Yumurtadan çıkacak olan haşereleri de göz önünde tutarak uygulama alanında 1 hafta kadar dip köşe ıslak temizlik önerilmez. Bu gibi haşereler ilaca temas etmesi halinde ölecekleri için uygulamadan bir hafta sonra çıkan haşerelerde mekânda bulunan ilaca temas etmeleri halinde ölümleri gerçekleşecektir. Unutulmamalıdır ki pire ile mücadele profesyonel ekiplerce yapılması gereken önemli bir  işlemdir.

Uygulama öncesinde alanda ambalajı açık gıda ürünleri bulundurmamak ver ise ortadan kaldırmak gerekmektedir. Sonrasında ise iyice havalandırıldığı takdirde halı yıkama ya da koltukları silmeye gerek duyulmaz. Sadece pire ilaçlama sonrasında mutfak eşyalarını sudan geçirebilir eğer çocuğunuz varsa onun eşyalarını yıkayarak kullanabilirsiniz. Pireden kurtulmak için bazı durumlarda ikinci bir ilaçlama işlemi gerekebilir. Böylelikle bu zararlıdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Çok sayıda firma sıvı haricinde jel ilaçlama yöntemini de pireden kurtulmak isteyen müşterilerine sunmaktadır. Bu oldukça yanlış bir durumdur. Jel uygulama sadece hamam böceği ve türleri için yapılan bir işlemdir. Pire için ters etki yaratmaktadır. Bu zararlıdan kurtulmak yerine onu daha da çok beslemesine ve ilaca karşı bağışıklık sistemini arttırmanıza neden olacaktır.

Alanda işlem yapılacağı zaman mekânın büyüklüğü oldukça önemlidir. Çünkü uygulamada kullanılacak olan ilaç miktarı bu duruma göre hazırlanmakta olup kullanılacak olan ilaca bağlı olarak da ilaçlama fiyatları belirlenmektedir. Bu nedenle mutlaka kesin ve doğru bilgi vermek bu zararlıdan daha rahat kurtulmanıza neden olacaktır.

Ekonomik fiyatlar ile yıllardır sektörde lider konumda olan şirketimiz her türlü haşere işlemlerinde gerekli olan bilgiye sahip olup Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlar kullanmaktadır. Gerekli yetki ve izin belgelerine sahip olan şirketimiz pire ilaçlama işleminden tutunda akrep ilaçlama uygulamalarına kadar sizlerin sağlığını korumak için çaba sarf etmektedir.  Sizde profesyonel ve güvenilir hizmet almak için irtibat numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pire Isırığı

Pirelerin en bilinen özelliği vücutta kaşıntı yaratarak, yara ve enfeksiyonlara yol açmalarıdır. Ancak çok daha tehlikeli olan pireler, birçok salgın hastalığın aktif taşıyıcı olarak görev yaptığından, günümüzde dahi, ölümlere neden olabilmektedir. Vücutta acı hissi de bırakan pire ısırığı, cildi hassas kişilerde enfeksiyon, alerji ve yaralara sebebiyet verebilmektedir. Her alanda görülebilen ve kısa sürede çoğalan bu haşerelere karşı dikkatli olmak ve görüldükleri alanda geciktirilmeden pire ilaçlama yaptırmak, sağlık açısından oldukça büyük önem taşır.

Pire ilaçlama Nasıl Yapılır?

Pire ilaçlama, ortama ve pire yoğunluğuna göre belirlenecek dozdaki sıvı ilaçlar ile yapılır. Buharlama ve püskürtme yöntemi bu işlem için tercih edilebilir. Otel, hastane, yurt gibi alanlarda da yapılabilen pire ilaçlama; ev, bahçe, bodrum gibi alanlarda da sıklıkla yapılmaktadır. Ancak bu işlem için kaliteli pire ilacı kullanmak ve etkili sonuç alabilmek için profesyonel firmalardan destek almak gereklidir. Basit teknikler ile yapılan pire ilaçlama, ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun yanı sıra, pire ilaçlama için kullanılan haşere ilaçlarının etkili olması son derece önemlidir. Pire üzerinde etki göstermeyecek nitelikteki haşere ilaçları ile uygulama yapan firmalardan kesinlikle hizmet alınmamalı ve Sağlık Bakanlığından onaylı olan firmaları tercih etmek gereklidir.

Pire ilaçları Nasıl Olmalıdır?

Pirelere karşı yapılan uygulamalarda sıvı ilaçlar kullanılır. Jel ya da toz haşere ilaçları, pire ile mücadelede hiçbir etki göstermez. Bununla birlikte, pireyi yok etmek için kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığından onaylı olması, insan sağlığı açısından son derece önemlidir. Sağlık bakanlığı onayı taşımayan haşere ilaçları ile uygulama yapılması durumunda, solunum yolu hastalıkları oluşabileceği gibi, zehirlenme gibi durumlar da gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle pireden kurtulmak için profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından hizmet almak ve basit pire ilaçları ile yapılan amatör uygulamalardan kaçınmak gereklidir.

Pire ile Mücadele Nasıl Yapılır?

Pire ile doğal mücadele mümkün değildir. Bunun sebebi, pirelerin çok hızlı üremesi ve her alana kolaylıkla yayılabilme özelliğidir. Küçük yapılı bir haşere türü olan pireler; halı, kıyafet araları gibi eşyalar ile kedi, köpek gibi hayvanların arasına saklanır. Bu nedenle pireden kurtulmak için bireysel yöntemlere başvurmak herhangi bir sonuç sağlamaz. Dolayısıyla bu haşereleri yok edebilmek için pire ilaçlama yaptırmak şarttır. Sıradan böcek ilaçları, pirelere karşı etkili olmayacağından; pire ile mücadele kaliteli haşere ilacı ve profesyonel yöntemler ile yapılmalıdır.

Pire ilaçlama Fiyatları Nasıldır?

Pireleri yok etmek ve insan sağlığını koruyabilmek için yapılan ilaçlama uygulamalarında kullanılan haşere ilaçları büyük öneme sahiptir. Bu nedenle basit ilaçlar ile uygulama yapılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Pire ilaçlama fiyatları, ilacın kalitesi doğrultusunda belirleneceğinden, ucuz ilaçlamalar genellikle sonuç vermemektedir. Bunun yanı sıra, Sağlık Bakanlığı kıstası son derece önemli olduğundan, belgesi bulunmayan firmalardan hiçbir yardım alınmamalıdır. Profesyonel şekilde yapılması gerekli olan uygulamalarda, pire ilaçlama ücretleri alanın büyüklüğü, pirenin türü ve yoğunluğu gibi kıstaslara göre belirlenmekte ve bu doğrultuda değişiklik göstermektedir.