Pire İlaçlama Fiyatları

Günümüz sorunlarından biri olmuş olan ve insan sağlığını ciddi şekilde tehdit eden pire ile mücadele etmek neredeyse imkansızdır. Diğer haşereler göz önünde bulundurulduğunda bireysel olarak başa çıkmanın imkansız olduğu haşere türü olarak ilk akla gelendir. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu canlı insanlar üzerinde vücutlarında rahatlıkla kendilerini gizleyerek yaşayabilirler. Güçlü çengelleri sayesinde kıyafetlerde, yataklarda sıkça bulunurlar. Beslenmesini kan emerek yapan bu canlı salgıladığı virüsler ile insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırabilirler. Bunların başında da tifüs ve dizanteri gelmektedir. Bunun yanı sıra cilt hastalıkları ve alerjik reaksiyonlarla kendisini gösterir. Pire ısırığı vücutta çeşitli kızarıklıklara kaşınmalara sebep olur. İnsan, kedi, toz, köpek piresi gibi çeşitleri vardır. İnanlar üzerinde barındıkları gibi hayvanlar üzerinde de yaşayabilirler. Bu yüzden pire ilaçlama büyük öneme sahiptir.

Pire ile mücadele edilebilmesinin tek yolu ilaçlama uygulamasına gidilmesidir. Çeşitlerine göre ilaçlar üretilip hazırlanıp ona göre bir yöntem ile kesin çözüm aranır. Çok hızlı üredikleri için ve yumurta ile çoğaldıkları için ilaçlama yapıldıktan sonra mutlaka iki hafta kadar sonra tekrardan yeni yumurtalar için ilaçlama yapılır. Gelişen teknoloji ve kullanılan makinelerden olan buharlaştırma yöntemi bu canlı türü için uygulanır. Buharlaştırma yöntemi her yere nüfus eder ve dip köşe görülemeyecek olan her yere ilacın ulaşmasını sağlar. Kapalı alanlardaki haşereleri yok etmek için sıvı ilaçlama yöntemi kullanılır. Kokulu olan bu ilaç uygulandığında mutlaka havalandırma yapılmalıdır. Mutfakta bulunan açıkta olan gıdaların koruma altına alınması zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Evde barındırdığımız evcil hayvanımız var ise eğer pirelerin hayvanlar üzerinde rahatlıkla yaşadığını da hesaba katarak onları da veteriner dahilin de ilaçlanmalıdır.

 

Pire ilaçlama fiyatları bu haşerelerle karşılaşan insanların ilk aklına gelen sorulardan bir tanesidir. Firmamız bu konuda müşterilerine en faydalı olan ve onların bütçelerini sarsmayacak şekilde hazırladıkları özel ilaçlar ile en güzel hizmetini vermektedir. Firmamızın vermiş olduğu eğitim ve seminerlerle müşteriler her konuda bilgilendirilir. İlaçlama öncesinde ve sonrasında yapılması gereken her şey hakkında bilgi verilir. Böylelikle kurtulmak istenilen haşereler ile mücadele de sonucun olumlu olması adına güzel sonuçlar alınabilir.

 

Özellikle İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirler de ve büyükçekmece oranla daha farklı fiyat uyguladıkları aşikardır. Eğer bir firmanın şubesi sınırlı sayıda ise bu maliyetin yüksek olacağı anlamına gelir. Bu sebeple ekonomik pire ilaçlama fiyatları açıdan uygun olabilmesi için çok fazla şubeli firmalar ve il ve ilçelerin de ayrım yapmadan aynı fiyat uygulamasını yapan firmaların tercih edilmesi gerekmektedir. Sağlık bakanlığı onaylı olan ve ruhsat sahibi olan şirketler tercih edilmeli korsan firmalardan uzak durulmalıdır. Uzak durulmadığı takdirde kalitesiz ilaçların kullanılması ile yapılan uygulamada zararlı haşerelerden kurtulmak imkansız olur yapılan bir ilaçlamadan sonra tekrar yapılması gerekebilir buda fiyatın iki katına çıkması demektir. Açık olan alanlar kapalı olan alanlara göre daha az maliyet içermektedir. Çünkü kapalı alana yapılan işlemde açık olan alanlarında ilaçlanması gerekir haşereyi kalıcı olarak ortadan kaldırabilmek için bu şarttır bu sebeple daha fazla maliyet içerir. Ruhsatlı firmamız ve eğitimli çalışanlar ile sağlıklı kaliteli hizmetlerimizle sizlerleyiz.

Leave a Reply