Hamam Böceği İlaçları

Kalorifer böceği, kakalak, kara fatma gibi türlere sahip olan ve sıcak, nemli alanlar başta olmak üzere akla gelen her alanda yaşayabilen hamam böceklerinden kurtulmak için etkili ilaçların kullanılması ve profesyonel şekilde uygulama yapılması şarttır. Basit hamam böceği ilaçları, bu haşerelere karşı hiçbir etki göstermeyeceği gibi, çok hızlı yayılan ve üremesi durdurulamayan hamam böceğinin daha fazla yayılmasına yol açacaktır. Bu nedenle hamam böceğinden kurtulmak için etkili haşere ilaçları kullanmak ve profesyonel şekilde uygulama yaptırmak şarttır. Mutfak, banyo, lavabo etrafı gibi alanlarda yuvalanan ve yiyeceklere zarar verdiği gibi bakterilerin de yayılmasına sebep olarak; sindirim yolu ile ilgili rahatsızlıklar başta olmak üzere birçok sağlık sorununun oluşmasına neden olan hamam böceğinden kurtulmak için kaliteli hamam böceği ilaçları kullanılmalıdır.

 

En çabuk yayılan ve birçok hastalığın temel sebebi durumunda olan hamam böcekleri ile mücadele için kullanılan haşere ilaçları kadar ilaçlama yöntemi de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan hamam böceği ilaçlama işleminde, özellikle banyo ve mutfak bölümlerinin ya da yiyecek bulunan diğer alanların iyi bir şekilde ilaçlanması gereklidir. İlaçlama işleminden önce ise; gıda maddelerinin kapatılması ve hava alınması önlenecek şekilde saklanması şarttır. Jel hamam böceği ilacı kullanılarak yapılan uygulamalarda ise önlem almak gerekmediği gibi; enjekte yöntemi ile yapılan ilaçlamada bu haşerelerin sıklıkla görüldüğü alanların tespit edilmesi ve buna paralel olarak uygulama yapılması şarttır.

Hamam böceğinden kurtulmak ve bu haşerenin yol açtığı zararları önleyebilmek için; cafe, fırın ve restoran gibi, her daim yiyecek bulunabilen ve sıcak olan ortamlarda, sıvı ilaç ile birlikte jel ilaç da kullanılabilmektedir. Sağlık bakanlığından gerekli onay evraklarına sahip olan ve profesyonelce hizmet veren ilaçlama şirketleri tarafından yapılması gereken hamam böceği ilaçlama işlemleri için bireysel yöntemlere başvurmamak gerektiği gibi amatör firmalardan da yardım almamak şarttır.

Leave a Reply