Hamam böceği ilaçlaması nasıl gerçekleşir?

Hamam böcekleri oldukça tehlikeli haşerelerdir. Çünkü yaşamlarını hijyen olmayan alanlarda geçirmeyi tercih ederler. Kömürlük, lağım suları, çöplükler, kiler, bodrum ve çatı katları bu haşerelerin bulundukları yerlerdir. Buralardan birçok mikrop alarak vücutlarında barındıran hamam böcekleri, bu mikropları insanların yemeklerinde ya da yaşam alanlarında dolaşarak kolaylıkla insanlara bulaştırabilmektedirler. Hamam böceği ilaçlaması bu nedenle oldukça önemlidir. Bu haşerelerden kurtulmak için müdahale edilmediği takdirde ciddi sağlık sorunları ve maddi kayıplar yaşanacaktır.

Hamam böceği ilaçlama işlemi jel ilaçlarla gerçekleşmektedir. Jel böcek ilaçlama, şırınga veya silikon tabancaları yardımı ile yapılır. Bu tabancalara konulan ilaçlar duvar dipleri, kapı köşeleri, pencere altları, dolap içleri gibi en ufak kuytu köşelere ufak parçalar halinde bırakılmaktadır. Bu yüzden insanlarla temasları mümkün değildir. Ancak evcil hayvanlarınız varsa onların bu ilaçları yemeleri engellenmelidir. Çevreye de hiçbir yan etkisi olmayan bu hamam böceği ilaçları sayesinde tüm haşere sorunlarınıza çözüm olunur.

Jel böcek ilaçlama için hiçbir tedbire gerek yoktu. Hamam böceklerinden kurtulmak için yapılan bu haşere ilaçlama uygulaması sırasında alanların terk edilmesine de gerek duyulmaz. Günlük yaşamlarınıza devam ederek kısa sürede sağlıklı yaşam alanlarınıza kavuşabilirsiniz. Jel böcek ilaçlama ardından, bu ilaçların konulduğu yerler bir süre kadar ıslak bezle silinmemelidir. Bu sayede ilaçların etkisi daha uzun sürecektir. Hamam böceğinden kurtulmak, kalorifer böceği ile mücadele etmek için bu haşere ilaçlama uygulanmaktadır. Ev, iş yerleri için sıkça talep edilen bir hizmettir.

Hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşülerek jel böcek ilaçlama hizmeti sağlayabilmeniz mümkündür. Ancak bu firmaların gerekli kuruluşlardan onaylı olarak, yasal çalışıyor olmalarına dikkat etmeniz şarttır.

Leave a Reply