Fare İlaçlama

Kanalizasyon ve çöplük gibi alanlarda yaşayan fareler, gezindikleri alanlar nedeniyle milyonlarca bakteri ve mikrop taşır. Kalıntılarla ve artıklarla beslenen bu kemirgenler hava sıcaklıklarının azalmasıyla yiyecek bulma sıkıntısı çekmeye başladığı için kapalı alanlara sıklıkla giriş yapar. Bu nedenle fare ilaçlama uygulamaları genellikle bahar ayları ile kış aylarında yapılmaktadır. Tarla faresi, sıçan, çatı faresi gibi türleri bulunan farelerden kurtulmak için en etkili çözüm yöntemi fare ilaçlama şirketleri tarafından yardım almaktır. Kaliteli ilaçlar kullanılarak yapılan fare ile mücadele bu kemirgenlerin yaşam alanlarından arındırılmasını sağlayacağı gibi neden oldukları bakteri ve mikropları da yok edecektir.

Fareler son derece iyi kemirgen olduklarından sadece besin maddelerine zarar vermekle kalmaz. Eşyaları, mobilyaları hatta çok sert maddeleri dahi kemirebilen fare ilaçlama yapılmadığı sürece zarar vermeye devam edecektir. Fabrika, atölye, depo gibi alanlarda kolaylıkla yuva yaparak büyük tahribata ve maddi zarara neden olan fare ile mücadele için kaliteli fare ilaçları kullanılmalı ve profesyonel ilaçlama elemanları ile uygulama yapılmalıdır. Sıvı ilaçlar kullanılarak fare ilaçlama yapılabildiği gibi fare zehirleri ya da istasyon adı verilen kutular da kullanılabilir. Fareler genellikle kirli alanlarda yaşadıkları gibi, bu alanlara yakın iç mekanlara da sıklıkla giriş yapmaktadır. Bu nedenle fare ilaçlaması yapılan iç mekanın yanı sıra, dış mekan için de koruyucu özellikteki fare ilaçları kullanmak son derece önemlidir.

Fare ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alırken Sağlık Bakanlığının onayını almış fare ilaçları kullanan ve profesyonel ilaçlama elemanları ile hizmet sunan firmaların tercih edilmesi gereklidir. Kalitesiz ilaç kullanılarak yapılan fare ilaçlama uygulamaları, bu kemirgenlere karşı hiçbir çözüm sağlamaz. Akciğer solunumu yapan ve insanlar ile büyük benzerlik gösteren farelerden kurtulmak için uzman elemanlar ile hizmet veren ve modern ekipmanlar kullanan fare ilaçlama servisleri tercih edilmelidir. Kaliteli ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile hizmet veren fare ilaçlama şirketleri, kapalı ya da açık alanlardaki fare sorunu için en doğru tercih olacaktır. Profesyonel elemanlar ile hizmet vermeyen haşere ilaçlama servisleri, zararlı canlılara karşı bir çözüm üretemediği gibi sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir.