Evlerde Karınca Mücadelesi

Profesyonel ilaçlama servisleri için genelde çözümü kolay ve tek uygulama ile çözülebilen haşere sorunlarında biri olan karıncalar amatörce veya bilinçsizce yapılan ilaçlamalardan sonra sürekli geri dönerler ve karınca istilası tekrar başlar defelarca yapılan karınca ilaçlama çalışmaları boşa gitmiş ve ilaçlama yapılırken kullanılan değişik kimyasalların zararları ise bilinmemektedir.

Karınca mücadelesi konusunda uzman profesyonel ilaçlama servisleri teknisyenleri karıncalar için ne zaman ne kullanakları konusunda aldıkları eğitimle konutlarda, işyerlerinde yapacakları karınca ilaçlamasında %100 lük çözüm getirirler.

Ortalarda gördüğümüz işçi karıncaları yok etmek karınca sorununu tamamen kesmez sadece kısa süreli yok oldukları sanılır. İşçi karıncalar gün boyu dışarda buldukları yiyecekleri yuvaya taşımak için uğraşırlar, bu arada yuvada sürekli ve çoğalarak işçi karıncalar üremekte, çoğalmaktadır. Bunların bir koısmını veya büyük kısmını yok etmek çözüm değildir. Çözüm yuvada bulunan ve koloni içinde üremeyi sağlayan kraliçe karıncayı yok etmektir.

Peki nasıl olacak yuvada bulunan ve koloninin sürekli üremesini sağlayan kraliçe karıncanın yok edilmesi.

Profesyonel ilaçlama servisleri tarafından yapılan mücadelede ortamda bulunan işçi karıncalarının karınca ilaçlaması anında bir anda yok olması yerine yapılan ilaçlamada kullanılan insektisitin yuvaya taşınması sağlanmaktadır. Bu sayede yuvaya dönen işçi karıncalar üzerlerinde taşıdıkları insektisitlerle yuvada toplu çözümü getirmiş olur.

Yapılan her ilaçlama sonrası ortamda gezen tüm karıncaların öldüğünü ve bir süre sorun olmadığını gözlemlersekte kısa süre sonra karıncaların istilasını tekrar yaşarız.

This article has 1 comment

  1. Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Leave a Reply