Böcek İlaçlama Fiyatları

Haşereler ve kemirgenlerden kurtulmak için gerçekleştirilen kimyasal, biyolojik ya da bireysel mücadele yöntemleri arasında en etkili olan ve hem en kısa sürede çözüm veren hem de maksimum düzeyde koruma sağlayan yöntem böcek ilaçlama yaptırmaktır. Böcek ilaçlama yaptırmak maliyet anlamında daha uygun olduğu gibi; zararlı canlılardan kurtulma hususunda da en etkili çözüm tekniğidir. Haşere türüne ve uygulanacak böcek ilacı dozu ile mücadelenin gerçekleştirileceği alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterebilen böcek ilaçlama fiyatları; kalitesiz firmalar tarafından son derece ucuz maliyetler ile yapılmakla birlikte, ucuz ilaç kullanımı insan sağlığı açısından büyük tehlikelere yol açabilmektedir. Bu nedenle, haşere mücadelesi için yapılacak olan ilaçlama işlemlerinde, firmanın kalite standartlarına uyum gösterdiğinden emin olmadan, ilaçlama ücretleri baz alınarak, tercih yapılması ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilmektedir.

Böcek ilaçlama fiyatları; mücadelesi gerçekleştirilen zararlı canlı türüne bağlı olarak da değişiklik gösterebilir ancak bu durumun temel nedeni mücadele esnasında kullanılacak ilaçların dozu ya da türüdür. Tüm haşere türleri için aynı böcek ilacı ile uygulama yapan ilaçlama servisleri, zararlı canlılara karşı başarılı sonuçlar veremeyeceği gibi; ilaçlamanın tekrar yapılmasına neden olacağından, maddi açıdan zarar yaratacaktır. Farklı türdeki haşerelere göre; etkili böcek ilaçları ile mücadele metotları kullanılarak yapılması gereken ilaçlama uygulamaları, aynı yöntem ve ilaçlar ile gerçekleştirildiğinde birçok haşere üzerinde etki sağlamayacaktır. Zira; haşereler farklı dayanıklılık eşiğine haiz olduğu gibi farklı alanlarda yuva yapmakta ve kendine özgü biçimde beslenmektedir. Dolayısıyla haşere ya da kemirgen türü baz alınarak yapılan ilaçlama uygulamalarında; kullanılan ilaçlar ile yöntemler farklılık göstereceğinden; haşere ilaçlama ücretleri de farklılaşacaktır.

Zararlı canlılardan kurtulmak için yapılan ilaçlama uygulamaları; ev, merdiven boşlukları, bahçe ve kömürlük gibi alanlar için yapılabildiği gibi; hastane, bina, site ve otel gibi daha büyük alanlar için de yapılabilmektedir. Alanın büyüklüğü arttıkça, kullanılan haşere ilacı miktarı da artış göstereceğinden; böcek ilaçlama fiyatları yükselecektir. Ancak büyük alanlar için yapılan haşere mücadelesinde dikkatli olmak ve kullanılacak ilacın; uygulama yapılan alanın her bölgesine ulaşmasını sağlayacak yöntemler kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra; ekonomik ilaçlama ücretleri ile işlem gerçekleştiren; ancak sağlık bakanlığı onayına ve haşere mücadelesi yapmak için gerekli olan belgelere sahip olmayan ilaçlama servisleri tarafından hizmet almamak gereklidir.